niedziela, 20 stycznia 2013

Spójrz na prawo okiem managera!


W Łodzi 24-25 stycznia rozpoczyna się unikalny cykl szkoleń dla prawników: PWSK – Prawnik w sieci klientów. Podczas dwóch dni zajęć zaprezentowane zostaną specjalistyczne rozwiązania z zakresu zarządzania, marketingu, PR-u i rozwoju biznesu kancelarii. Celem warsztatów jest przekazanie wyjątkowej wiedzy, która umożliwi prawnikom rozwój i pozyskanie nowych klientów. 

Organizatorami są: Szymon Kwiatkowski – właściciel firmy doradczej MarketingPrawa, specjalizującej się w obsłudze marketingowej Kancelarii oraz Monika Muracka - właściciel firmy doradczej MDP eventum, specjalizującej się w marketingu i business development usług prawnych. Sponsorem Generalnym przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

Warsztatom przyświeca świadomość, że na rynku usług prawnych zachodzą obecnie ogromne zmiany, a warunki współpracy dyktowane są przez klientów. Trzeba o nich już nie tylko zabiegać i walczyć na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, ale także w odpowiedni sposób dbać już po nawiązaniu współpracy. Klienci potrzebują profesjonalnego doradcy, łączącego "merytorykę" z umiejętnościami managerskimi, rozumiejącego biznes. Prawnicy ciągle jednak zdają się być nieświadomi wymagań jakie stawia przed nimi zmieniający się świat usług prawnych, oparty o zasady twardej konkurencji, specjalizacji i tworzenia wartości dla klienta. Dlatego też trenerzy prowadzący szkolenia PWSK skupią się na głównych obszarach, mając na celu wsparcie biznesowych umiejętności prawników:

1. Strategia i zarządzanie kancelarią prawną – Ryszard Sowiński
2. Marketing i e-marketing usług prawnych – Szymon Kwiatkowski
3. PR usług prawnych – Agnieszka Brzozowska
4. Business development w kancelarii prawnej – Monika Muracka
5. Zarządzanie kancelarią – on-line czy własny serwer? – Krzysztof Kacprzyk

W pełni podzielamy diagnozę stawianą przez pomysłodawców i autorów cyklu PWSK (pisaliśmy już o tym tutaj i tutaj). Wierzymy, że tego rodzaju szkolenia są w Polsce bardzo potrzebne i trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Harmonogram szkoleń, aktualne informacje i rejestracja znajdują się na: www.pwsk.marketingprawa.pl


Spodobał Ci się ten post?
Skomentuj go lub podziel się nim.

O autorze:  Michał Ryszard Wysocki - stały mediator sądowy, asesor notarialny.Jeśli podoba Ci się zawartość tego bloga, polub stronę Prawnik w mediacji na facebook'u - będziesz mieć na bieżąco dostęp do ciekawych treści nt. roli prawnika w mediacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...